Haber

Kılıçdaroğlu’nun Avukatı Çelik, Erdoğan’ın 1 Milyon TL’lik Tazminat Davasının Reddedildiğini Açıkladı: “Kazanmaya Devam Edeceğiz”

Avukat Celal Çelik, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı 1 milyon TL’lik tazminat davasının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “beşli çete” ve yolsuzlukla ilgili açıklamaları nedeniyle reddedildiğini açıkladı. Çelik, “Erdoğan yine kaybetti! Kazanmaya devam edeceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu, 3 Mart 2022’de sosyal medya hesabından yaptığı görüntülü açıklamayla, kamu ihalelerinde en büyük hisseleri alan müteahhitler için kullandığı ‘beşli çete’yi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in oligarklarına benzetmişti. yurtdışına para kaçıran. Kılıçdaroğlu şu açıklamayı yaptı:

“Ey beşliler siz Putin’in Türkiye’deki oligarklar için kurduğu sistemin kopyalarısınız. Saraydaki kişi Putin’den öğrendiklerini sizinle uygulamak istiyor… Size de huzur yok. Uyumak yok. seni de.Sen de örnek olacaksın.Sana yasaklıyorlar… O parayı ait olduğu topraklara, yani güzel ülkemize geri getireceğiz.Gözüne bakan korkaktır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklaması üzerine Kılıçdaroğlu’na 1 milyon TL’lik tazminat davası açtığı ve bu davanın bugün Ankara 15. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından reddedildiği öğrenildi.

“ERDOĞAN YİNE KAYBETTİ”

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, manevi tazminat davasının reddedildiğini belirtti. Çelik, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Erdoğan yine kaybetti! Sayın Genel Önderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Beşliler yolsuzluk’a yönelik haklı eleştirileri nedeniyle Erdoğan’ın açtığı davanın bugünkü duruşmasında 03.03.2022 tarihli dava reddedildi! Kazanmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu