Haber

BM Sıfır Atık Zirvesi’ne katılan Emine Erdoğan’a “Cumhurbaşkanlığı” teklifi: Bu fırsatı değerlendirmek için elimizden geleni yapacağız

Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından New York’ta düzenlenen Sıfır Atık Özel Oturumu’na katıldı. Emine Erdoğan, Sıfır Atık Özel Oturumu’nda BM Genel Kurulu’na hitap eden ilk Türk “First Lady” oldu. Emine Erdoğan, New York’ta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

SIFIR ATIK KURULU’NA CUMHURBAŞKANI ÖNERİSİ

Star’da yer alan habere göre, First Lady Erdoğan, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in kendisine Sıfır Atık Danışma Kurulu Başkanlığı teklif ettiğini söyledi. Erdoğan, “BM yerine özel görüşmede teklif etti. BMGS’de yaptığı konuşmada bunu kabul ettiğini açıkladı. 30 Mart etkinliğinden önce Genel Sekreter ile özel bir görüşmemiz oldu. Bana oradaki Uygulama Komisyonuna başkanlık etmemi teklif etti. Ayrıca emsali olmadığını söylediler. Şahsım ve ülkem adına tekliften memnun olduğumu ilettim. Başkan yardımcısının da Şili’den olacağını söyledi. Bu değerli fırsatı değerlendirmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

“ATIK HER ZAMAN ÖNEM VERDİĞİM BİR KONU”

“KİMYASAL GÜBRELER HASTALIK OLARAK GERİ DÖNÜYOR”

“PEK ÇOK KURUMDA KOMPOST UYGULAMASI BAŞLADI”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu