Haber

100. Yıl Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü Boyabat’ta yapıldı

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Boyabat ilçesinde “100. Yıl Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü” düzenlendi.

Kaymakam Enver Yılmaz, Belediye Başkanı Hüseyin Coşar, Gençlik ve Sporİlçe Müdürü Faruk Fazilet, kurum başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar, yürüyüş için 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi önünde bir araya geldi.

Buradan Hükümet Konağı önüne kadar yürüyen yürüyüşçüler, Boyabat Belediyesi’nin sağladığı minibüslere binerek ilçenin Salar köyüne gitti.

Kaymakam Yılmaz, Cumhuriyetin 100’üncü yılı faaliyetleri kapsamında 100’üncü Yıl Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü’nde bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “İnşallah daha nice yüzyıllara hep birlikte ulaşacağız. Bu coşkulu günümüzde çöplerimizi doğaya atmayalım, birlikte yürüyüp gruptan ayrılmayalım. Yürüyüş sırasında gruptan ayrılmayalım.” “Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımıza ve Gençlik ve Spor Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.” söz konusu.

Yürüyüşçüler, Salar köyündeki Kral Kaya Mezarı’nı ziyaret ettikten sonra Çal İlçesi güzergahını kullanarak Kurusaray köyü piknik alanına ulaştı. Grup daha sonra Bazalt Kayalıkları Tabiat Anıtı’na yürüyerek inceledi ve hatıra fotoğrafları çektirdi.

Yürüyüşe gruplarıyla birlikte katılan İlçe Jandarma Komutan Yardımcısı Astsubay Kıdemli Çavuş Ersin Coşkun ve Boyabat Orman İşletme Müdürü Cihan Faik Ayran, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için önlem aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu