Haber

Netanyahu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik iftiralarına Dışişleri Bakanlığı’ndan sert tepki

İsrail’in Gazze’ye yönelik katliamları 7 Ekim’den bu yana devam ederken, bu zulme karşı ses çıkaran liderlerden biri de Cumhurbaşkanı oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinden rahatsız oldu

AK Parti TBMM Küme Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Artık temiz bir kalbim var ve İsrail’in bir terörist devlet olduğunu açıkça söylüyorum.”Şu ifadeleri kullandı:

Bu sözlerden rahatsız olan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, asılsız iftiralarda bulunarak şunları söyledi: “Erdoğan İsrail’i terör devleti olarak adlandırıyor ama terör örgütü Hamas’ı destekliyor. Sınırları içindeki Türk köylerini bombaladı.”Cümlelerini kurdu.

“Netanyahu ve Eli Cohen’in Cumhurbaşkanımıza yönelik asılsız iftiraları, kendi suçlarını örtmeye yetmeyecektir.”

Netanyahu’nun sözleri Dışişleri Bakanlığı’ndan sert bir açıklamayla karşılandı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Filistin halkına karşı yaptıkları baskı ve katliamlarla tarihin karanlık sayfalarına giren İsrailli yetkililerin hukuk konusunda söz söyleme hakları yoktur. Bu durumdan rahatsız olan Benjamin Netanyahu ve Eli Cohen’in Cumhurbaşkanımıza yönelik asılsız iftiraları Gerçekler dile getirildikçe, kendi suçlarını örtbas edemeyecekler, zaten insanlık vicdanındaki meşruiyetlerini kaybetmişlerdir İsrail yetkilileri, hastaneleri bombalayarak, kadın ve çocukları gözlerinin önünde öldürerek işledikleri suçları örtbas edemeyeceklerdir. tüm dünyanın dikkatini çekecek ve karşı tarafa dikkat çekemeyecek.Dünya kamuoyunda derin infial uyandıran bu insanlığa karşı suçların azmettiricileri ve failleri er ya da geç yargılanacak.Türkiye, bu suçlara karşı çıkmaya devam ediyor. Gazze’deki katliamı ve Filistin halkının haklı davasını desteklemeye devam edeceğiz.”

haberergani.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu